Děti ve škole s telefonem

  • Ministerstvo školství chce od příštího roku uzákonit zákaz telefonů ve školách
  • Týkat by se měl mateřských a základních škol, ale i nižších ročníků gymnázií
  • Zatím jde o návrh, který bude projednávat sněmovna, senát a prezident

Od příštího roku se počítá s velkou změnou používání mobilních telefonů ve školách. Zatímco v současnosti je to pouze otázkou školního řádu a každá škola o tom rozhoduje sama, od září 2027 má nařídit zákaz telefonů přímo zákon. V neděli dopoledne to oznámil ministr školství Robert Plaga, následně to ve svém sdělení občanům uvedl i premiér Babiš.

Přečtěte si celý článek Vláda uzákoní zákaz telefonů ve školách. Týkat se má základek i gymnázií