Vzácnou dlažbu zachránili v základní škole

Dlažbu starou více jak sto let se podařilo zachránit základní škole Komenského na berounském Závodí.  

„Máme radost, že se dlažbu podařilo zachránit. Pochází z roku 1908 – 1909, kdy se škola otevřela. Obdobná dlažba je v Průmyslovém muzeu v Praze,“ sdělila ředitelka školy Hana Kozohorská.

Podle jejího vyjádření to vypadá, že je dlažba, kterou celá desetiletí zakrývalo lino, nezničitelná. Lino se z podlahy odstranilo a odkrytá dlažba prošla náročným čištěním. Jelikož má lepší protiskluzové vlastnosti než lino, odpovídá potřebným normám.

V Základní škole Komenského se žáci v letošním roce dočkali také nové podlahy ve vestibulu druhého stupně. „Repasovali jsme dveře a nově se instalovalo elektrické zařízení, takže hlavní vchod je nyní na čip. Nově jsme nechali vestibul vymalovat, opravili štuk. Vymalováno je i v učebnách, na chodbách, vyměňovali jsme osvětlení a některá střešní okna,“ uvedla ředitelka Hana Kozohorská. 

Základní škola, ve které město Beroun chystá v příštím roce rozsáhlou rekonstrukci, se letos dočkala nového nábytku, tabule a dalších drobných oprav. Součástí rekonstrukce základní školy je v plánu i přístavba. Školu nyní navštěvuje téměř 400 žáků.