Vlak u Berouna těžce zranil chodce, doprava byla odkláněna

U Berouna dnes ráno srazil osobní vlak chodce. Jednašedesátiletý muž se pohyboval v místě nepřístupném veřejnosti a po střetu skončil s vážným zraněním v nemocnici. Provoz na trati mezi Prahou a Berounem byl zastaven. Doprava byla odkláněna přes Rudnou u Prahy, některé vlaky byly odřeknuty, vyplynulo z informací policie, Českých drah a Drážní inspekce. 

Událost byla hlášena před 07:00 a omezení trvalo přes 2,5 hodiny. "Stalo se to v úseku mezi Karlštejnem a Berounem. Osobní vlak srazil člověka a byl tam zastaven provoz," uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. 
    
Muž z Rakovníka šel v lokalitě Závodí po pravé straně kolejí. Souprava City Elefant jedoucí z Berouna na Prahu ho srazila přední pravou částí. Podle mluvčí berounské policie Lenky Uriánkové vlak chodce odhodil stranou. Strojvůdce si toho všiml, zastavil a na místo přivolal záchranáře, kteří zraněnému zajistili životně důležité funkce a přepravili ho do pražské motolské nemocnice. 
    
Co muž u kolejí pohledával, policisté vyšetřují. "Byl to prostor veřejnosti nepřístupný, ten člověk tam neměl co dělat," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na vlaku podle něj při srážce nevznikla žádná škoda. 
 
zdroj: ČTK