Veřejnosti se otevře vojenský bunkr u řeky

Vojenský bunkr u autobusového nádraží v Berouně, takzvaný řopík, se v sobotu 29. září poprvé otevře veřejnosti. Po náročné rekonstrukci zpřístupní bunkr Československá obec legionářská Beroun, která objekt získala od města do výpůjčky.

„Lidé tak budou mít možnost vidět, jak vypadala obrana ČSR v Berouně před 74 lety během osudového roku 1938,“ uvedl předseda jednoty ČsOL Beroun Jan Souček.

Objekt LO vz.37 se nachází se v Berouně Závodí v blízkosti autobusového nádraží. V sobotu 29. 9. po slavnostním otevření bude přístupný pro veřejnost od 10 do 16 hodin. A poté i během dalších víkendů. Bunkr budete moci navštívit i v neděli 28. října, kdy město ve spolupráci s legionáři chystá vzpomínkovou slavnost k 94. výročí vzniku Československé republiky
 
Rekonstrukce bunkru probíhala od loňského srpna. Odstraněno bylo velké množství betonu z vnitřních prostor.V bojové části objektu byl přibližně do 1,7 metru výšky od podlahy naskládán lomový kámen, na který byla z vrchu nalita asi dvaceticentimetrová vrstva betonu.