Právě se nacházíte:

Ve Slapské hořel byt

Berounští hasiči společně s jednotkou SDH města Králův Dvůr likvidovali v sobotu 3. listopadu požár bytu ve Slapské ulici v Berouně. Asistovali jim při tom městští i státní policisté a zdravotnická záchranná služba. 

Po dojezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že z oken bytové jednotky ve druhém nadzemním podlaží pětipodlažního panelového bytu vychází hustý kouř a šlehají plameny. Před příjezdem hasičů se na místo zásahu dostavila hlídka Policie ČR, která zahájila evakuaci osob z panelového domu. Současně s hašením požáru se hasiči snažili z bytu dostat jeho uživatele, který byl převezen do nemocnice.

Zároveň probíhala evakuace 28 osob a 2 psů z panelového domu. Těm posloužil nafukovací stan, který zakoupilo město Beroun. Je určený právě k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Vytvořil vyhřívané přístřeší pro evakuované, k dispozici tu měli i teplý čaj. Lokalizace požáru byla provedena vysokotlakým proudem 20 minut po dojezdu jednotek na místo, požár byl likvidován v 7:52 hodin a obyvatelé domu se mohli vrátit do svých bytů. Příčina požáru a výše škod se vyšetřují.