Ve čtvrtek se očekávají bouřky

Upozornění na silné bouřky vydal ve středu Český hydrometeorologický ústav jako varování platné od čtvrteční 11. hodiny až do páteční čtvrté ranní.

Bouřky mohou provázet přívalové deště s úhrny srážek i kolem 40 mm, nárazy vichru a ojediněle také krupobití. Bude to mít na svědomí postup zvlněné studené fronty k severovýchodu. Během večera by bouřky měly ustávat a přecházet do deště.

V souvislosti s očekávaným přívalovým deštěm meteorologové upozorňují na možnost zatopení níže položených míst, například sklepů nebo garáží. Nárazový vítr může způsobit škody na majetku, poničit elektrické vedení a lámat větve stromů. Na pozoru by se v očekávaném bouřkovém počasí měli mít řidiči, kterým se vyplatí snížení rychlosti jízdy a zvýšené opatrnost. Pozor by si měli dávat i chodci, těm hrozí nejen zásah bleskem, ale i nebezpečí zásahu poletujícími či padajícími předměty, které nebyly včas zabezpečeny.

„Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu a podobně,“ informovali ve středu meteorologové.