Ve čtvrtek se očekávají bouřky

5. 06 2019 | Upozornění na silné bouřky vydal ve středu Český hydrometeorologický ústav jako varování platné od čtvrteční 11. hodiny až do páteční čtvrté ranní.

Bouřky mohou provázet přívalové deště s úhrny srážek i kolem 40 mm, nárazy vichru a ojediněle také krupobití. Bude to mít na svědomí postup zvlněné studené fronty k severovýchodu. Během večera by bouřky měly ustávat a přecházet do deště.

V souvislosti s očekávaným přívalovým deštěm meteorologové upozorňují na možnost zatopení níže položených míst, například sklepů nebo garáží. Nárazový vítr může způsobit škody na majetku, poničit elektrické vedení a lámat větve stromů. Na pozoru by se v očekávaném bouřkovém počasí měli mít řidiči, kterým se vyplatí snížení rychlosti jízdy a zvýšené opatrnost. Pozor by si měli dávat i chodci, těm hrozí nejen zásah bleskem, ale i nebezpečí zásahu poletujícími či padajícími předměty, které nebyly včas zabezpečeny.

„Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu a podobně,“ informovali ve středu meteorologové.
 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO