V pátek se vrátí tropy, o víkendu bude až 35 stupňů

V pátek se vrátí tropy a o víkendu může být až 35 stupňů Celsia. Teploty nad 30 se udrží i příští týden. S varováním dnes přišel Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na Moravě navíc hrozí požáry. Extrémně horký byl přitom už minulý týden, kdy rtuť vystoupala až na 38 stupňů.

"V přílivu tropického vzduchu se očekávají vysoké teploty, které vystoupí v pátek na 30 až 34 stupňů Celsia, v sobotu a v neděli na 31 až 35 stupňů Celsia," sdělili meteorologové. V neděli a v pondělí by se mělo přechodně ochladit na 27 až 31 stupňů, na jihovýchodě budou ale dál panovat vedra až 35 stupňů. "Od úterý dojde opět k obnovení přílivu tropického vzduchu a teploty opět vzrostou na 30 až 35 stupňů Celsia," dodal ČHMÚ.
 
Na celé Moravě a ve Slezsku ode dneška kvůli horkému a suchému počasí platí výstraha před požáry. Meteorologové očekávají, že varování později rozšíří i na další kraje.
 
Odborníci pro následující parné dny doporučují lidem hodně pít, nezdržovat se na slunci zejména kolem poledne a odpoledne a chránit se před ostrým zářením pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a opalovacím krémem.
 
Autor: ČTK