V dubnu začne oprava berounských ulic

Na jednu z největších investičních akcí letošního roku se připravuje berounská radnice. Jde o rekonstrukci několika ulic vedoucích centrem Berouna, na kterou získalo město dotaci z Regionálního operačního programu, a to ve výši 18, 4 milionu korun. Radnice již před časem vyzvala správce sítí, aby rekonstrukci využili k jejich obměně či opravám. Opravovat se bude nejen povrch, ale na náklady správců například i vodovodní a plynové řady.

Rekonstrukce zahrnuje úsek dlouhý takřka tři kilometry, ve kterém jsou zahrnuty ulice Košťálkova, Třída Míru, Jungmannova, Za Městskou horou, Pod Studánkou a ulici Vítězslava Hálka.

V současné době radnice vyhlásí výběrové řízení na firmu, která pak dle zákona bude zajišťovat výběrové řízení na dodavatele stavby. Ten si pak stanoví harmonogram prací, bude je koordinovat a stanoví i případné uzavírky. Stavba by měla začít 16. dubna.

Ve výše uvedeném úseku dostanou ulice nový zesílenější povrch, který bude lépe odolávat vyšší zátěži. V rámci rekonstrukce bude rozšířena také ulice Pod Studánkou a to o půl metru. Nepočítá se přitom, že by kvůli tomu musely být káceny některé stromy.

Celkem bude rekonstrukce stát 25 milionů korun, z městského rozpočtu by tak mělo na opravu jít kolem 7 milionů Kč.
Na opravu silnice získal Beroun celou částku, o kterou žádal. Úspěch Berouna je o to větší, že toto byla doposud jediná výzva z ROP určená na opravu místních komunikací.

www.mesto-beroun.cz