V Berouně stála dálnice, doprava zkolabovala

Sedmikilometrová kolona vozidel na dálníci D5  a totálně zacpaný Beroun, tak vypadala dopravní situace v okolí Berouna v pondělí ráno.

„Potřeboval jsem se dostat ráno do Prahy, musel jsem odevzdat šéfovi práci. Když jsem ale viděl, jak je Beroun neprůjezdný, otočil jsem se a vrátil domů s tím, že počkám, až se dopravní situace ve městě uklidní. Když mi ale kolegně volala z D5 a sdělila mi, v jak dlouhé koloně vozidel stojí, zavolal jsem do práce a omluvil se," uvedl Martin Marek z Berouna.

Naštvaní řidiči si mysleli, že na dálnici D5 byla dopravní nehoda, ale nebylo to tak. Totální kolaps dopravy měl na svědomí kamion, který měl poruchu.
 
„Na dálnici D5 je ve směru na Prahu kvůli opravám omezen provoz a sveden do protisměru. Takže ve směru na Prahu se už několik dnů jezdí jen v jednom jízdním pruhu a z Prahy ve dvou jízdních pruzích.  Dopravní situace na D5 je ztížená, ale dnešní situace je mimořádná a může za ni porucha kamionu,," vysvětlil zástupce dálniční policie v Rudné David Bukovský.
 
Dálnice byla ve směru na Prahu téměř neprůjezdná několik hodin. V Berouně se situace zklidnila až v dopoledních hodinách.
 
Se ztíženou dopravou na D5 se budou muset řidiči smířit ještě několik týdnů. Rozsáhlou rekonstrukci dálnice odstartovalo Ředitelství silnic a dálnic 19. září a měla by trvat do 17. října. Na 34,1 – 30,8 kilometru dálnice D5  ve směru na Prahu se už několik dnů opravuje povrch vozovky a opravy budou mít dopad na dopravu v celé oblasti.
 
Po dokončení prací na rozsáhlé opravě dálnice D5 ale dopravní omezení neskončí. Práce na povrchu D5 potrvají ještě nějakou dobu. Budou postupně pokračovat opravami a dopravními omezeními  jednotlivých jízdních pruhů v úseku cca 30,0 – 29,5 kilometru směrem na Prahu. Zde se budou provádět lokální opravy vozovky, které nemohly být realizovány současně s nynější uzavírkou dálnice.
 
Důvodem je vzdálená poloha přejezdu středního dělícího pásu. Omezení by mělo trvat celkem 4 dny, kdy doprava ve směru na Prahu bude opět vedena pouze jedním jízdním pruhem.