V Berouně bude po roční přestávce festival Letorosty

V Berouně se v sobotu po roční přestávce uskuteční osmý ročník charitativního festivalu Berounské letorosty, na němž vystoupí kapely Wohnout, UDG, Arakain, Znouzecnost nebo Lucie revival. Loni se festival nekonal, protože organizátoři nesehnali dostatek peněz. ČTK to sdělila mluvčí radnice Pavla Švédová. 

Festival se přesune z areálu nedaleko autobusového nádraží do Kempu Beroun u řeky, kde se konaly již první ročníky. "Pro festival je to určitě útulnější prostředí. Výhodou je také to, že fanoušci, kterým se nebude chtít odjíždět hned po festivalu, mohou kemp využít k přespání," uvedl zakladatel festivalu a senátor Jiří Oberfalzer, který je spokojený s tím, že se letos podařilo sehnat dostatek peněz na pořádání festivalu. 
    
Vstupné na akci bude zdarma. Kapely UDG, Wohnout nebo Znouzecnost na festivalu vystoupily už v minulých ročnících. Premiéru letos bude mít naopak Petr Kolář s kapelou nebo česká metalová legenda Arakain. Nastupující hudební generaci bude zastupovat talentovaná karvinská kapela Memoáry hrající progresivní rock. 
    
Festival Letorosty v Berouně pořádá Nadační fond Letorosty. Výtěžek bývá tradičně věnován na činnost charitativních organizací. Za dobu existence již podle Švédové získaly zhruba 2,4 milionu korun. 
 
zdroj: ČTK