U budovy policie bude parkoviště zpoplatněné

Parkoviště u budovy policie bude od dubna zpoplatněné. Řidiči zde za parkování budou platit pouze od 7 do 16 hodin. Po zbytek dne, soboty, neděle a svátky zde bude parkování bez poplatku.

Změnu si vyžádala současná situace na parkovišti, které před lety vybudovala na vlastní náklady Policie ČR pro své zaměstnance a návštěvníky. Po té, co byla na sídlišti Litava zřízena modrá zóna, sem mnozí občané natrvalo zaparkovali svá nepoužívaná vozidla. „Praxe skutečně ukázala, že na toto parkoviště přesunuli obyvatelé sídliště svá druhá auta, nebo vozy, za které nechtějí nebo nemohou platit parkovací karty, ale přitom je často nepoužívají,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling s tím, že z parkoviště se tak stalo jakési odstavné skladiště nepoužívaných vozidel. Zavedení placeného stání, které ale bude platit jen od 7 do 16 hodin, tedy přibližně v úřední hodiny institucí, je podle něj nejvhodnějším způsobem, jak tento problém řešit.

Za hodinu zde řidiči zaplatí stejně jako v případě nedalekého parkoviště u Finančního úřadu, tedy 10 Kč na hodinu.

Technické služby Beroun nyní nově polepují automaty na parkovištích informativními nálepkami. Z nich se řidiči dozvědí, na jaké telefonní číslo volat v případě poruchy automatu, najdou zde informaci o tom, jaké mince do automatu vhodit či jaká zde platí sazba.

www.mesto-beroun.cz