TechEd-DevCon 2018 – novinky pro vývojáře i GDPR těsně před startem

Největší odborná konference v oblasti informačních technologií v České republice – TechEd-DevCon 2018 – se letos koná ve dnech 14.-17. května. IT profesionálům zprostředkuje informace o novinkách z těch nejprestižnějších akcí po celém světě, ale i užitečné tipy, rady a příklady praktických řešení z reálné praxe od předních odborníků od nás i ze zahraničí.  

TechEd-DevCon 2018 přinese přes 75 unikátních informačních bloků prezentovaných více než 40 odborníky z různých oborů IT. Program bude kromě čistě vývojářských či ITPro témat obsahovat například i přednášky specializované na IT bezpečnost a hacking, nebo prezentace zaměřené na cloudové technologie a Microsoft Azure. Letos navíc přinese zcela čerstvé informace z největší vývojářské konference Microsoftu Build, jenž proběhne v Seattlu týden před konferencí Teched-DevCon.

„TechEd-DevCon se letos bude konat již pošestnácté. Jde o konferenci s velkou tradicí, která ale nezkostnatěla a každým rokem odráží trendy, které aktuálně hýbou světem IT,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, která konferenci pořádá. „Z konference původně určené zejména pro programátory a databázové specialisty se vyvinula v událost, v rámci které si na své přijdou odborníci všech možných IT specializací. Letos bude například kladen větší důraz na IT bezpečnost, dotkneme se i problematiky nařízení GDPR, které záhy po konferenci vstoupí v platnost.“

Novinky pro vývojáře i rada, jak být ajťákem budoucnosti

Konference nabídne přehled o širokém spektru moderních nástrojů a systémů nezbytných pro tvorbu a správu řešení v prostředí firemní IT infrastruktury. Z programu vybíráme například:
·    Developer Keynote: co nového v .NETu a Visual Studiu – novinky pro vývojáře
·    Bitcoin - základy kryptoměny - základní vlastnosti Bitcoinu, jeho historie a technologie blockchainu
·    Obecné nařízeni o ochraně osobních údajů aneb co nás čeká a nemine
·    Moderní (ne)bezpečnostní novinky
·    Ajťák 4.0 - Jak znovu zapálit vyhořelé ajťáky - psychologická sonda do vztahů mezi dodavateli a uživateli IT

Přednášet budou přední odborníci od nás i ze zahraničí. Za všechny jmenujme alespoň Michala Altair Valáška, Milana Bortela, Christiana Nagela, Catalina Gheorghiu, Jiřího Činčuru nebo Darinu Vodrážkovou.

TechEd-DevCon 2018 se koná ve dnech 14. až 17. května v prostorách nejmodernějšího multikina Premiere Cinemas v Praze-Hostivaři. Kompletní program konference a další důležité informace najdete na adrese www.teched.cz.