Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky

Středočeské lyžařské areály hlásí před víkendem ideální podmínky. V provozu budou všechna střediska. Provozovatelé některých menších areálů mají obavy, aby nápor lyžařů vůbec zvládli, zjistila ČTK. 

Například největší středočeský zimní areál Monínec u Sedlce-Prčice nabízí 60 až 100 centimetrů prachového sněhu, až půlmetrová směs přírodního a technického sněhu leží na sjezdovce Padák v Příbrami. 

"Podmínky snad ani nemohou být lepší. Dokonce jsme do zásoby nasněžili dvě obrovské hromady, teď na nich řádí děti," uvedl provozovatel areálu Šibeniční vrch u Mnichovic Jan Zenkl. 
    
V provozu bude o víkendu také středisko v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, které je odkázáno na přírodní sníh. Sjezdovku nyní pokrývá vrstva silná pět až 29 centimetrů. V sobotu se bude v areálu pořádat dětská zimní olympiáda. Kromě závodů na lyžích či bobech účastníci změří síly v hodu sněhovou koulí, skoku do dálky, běhu do kopce nebo střelbě ze vzduchovky. 
    
Dobré podmínky a kolem metru technického sněhu nabízí areál v Chotouni u Prahy, jeho kapacita ale náporu lyžařů během posledního víkendu nestačila. "Máme 250 parkovacích míst, dalších 40 aut čekalo venku a zablokovalo obec," postěžoval si provozovatel Jan Němeček. Lidé by podle něj proto měli přijet raději v týdnu, kdy si mohou užít lyžování bez front, a od víkendové návštěvy upustit. "Jsme zavaleni lidmi a nejsme schopni to zvládat," dodal Němeček. 
 
zdroj: ČTK