Středočeská policie chce letos doplnit podstav 107 příslušníků

Ve Středočeském kraji chybí 107 policistů do počtu 3707 příslušníků, který by měl v regionu podle tabulek být. Krajská policie proto letos počítá s dalšími nábory, aby se početní stav policistů do konce roku doplnil. Novinářům to řekl krajský policejní ředitel Jan Ptáček. 

Ve Středočeském kraji k 1. lednu 2014 pracovalo 3600 policistů. V těchto dnech bude policie posílena o 73 nových policistů. Podle Ptáčka 60 z nich posílí jednotlivé regiony v kraji. "Vyhodnotili jsme, že nejvíce si bezpečnostní situace žádá posílení na Příbramsku a Kolínsku," uvedl Ptáček. Na Příbramsko tak přijde deset a na Kolínsko devět nových policistů. Další nová místa vznikla i v ostatních regionech. 
    
Ze zbývajících 13 nových míst posílí pět policistů eskortní oddělení, které vykonává práci pro celý kraj. Další tři policisté posílí krajskou skupinu silničního dohledu a zbývajících pět nových míst vznikne v operačním středisku. "V polovině roku bychom měli mít nové integrované operační středisko pro celý Středočeský kraj, které se v současné době buduje," vysvětlil Ptáček. Podle něj půjde o moderní středisko, která se nyní budují po celém Česku. Hotová jsou již například v Libereckém, Královéhradeckém kraji nebo na Vysočině.
    
Do středočeské policie loni díky náborům přišlo 247 nových policistů a 49 členů policie získala díky přesunu z jiných útvarů. Služební poměr u krajské policie loni naopak ukončilo 118 policistů a 85 jich přešlo do jiných krajů nebo celostátních útvarů. "Za rok 2013 jsme v plusu 93 policistů, když se porovnají odchody a příchody," dodal Ptáček. Další nábor chce policie udělat v únoru. 
    
Středočeská policie má v letošním rozpočtu na provozní výdaje téměř 265 milionů korun, což je o 4,4 procenta méně než v roce 2012. V rozpočtu mají policisté 51 milionů korun, které půjdou na nákup pohonných hmot do automobilů. "Pokud nedojde k nějakým zásadním změnám, tak můžeme říct, že jsme pro tento rok finančně zajištěni," zdůraznil Ptáček. 
 
zdroj: ČTK