Strážníci pomáhali nejen řidičům

Hned dvěma roztržitým řidičům ušetřili problémy městští policisté 13. 10. Jeden z nich nechal klíčky v zapalování na parkovišti v Hrnčířské ulici. Strážníci auto zajistili a ponechali výzvu, že klíčky jsou na služebně. Po ověření majiteli klíče vydali. Ve stejný den zapomněl klíčky v autě i další řidič v Tovární ulici. I v tomto případě auto do příchodu majitele strážníci zajistili.

Hlídky MP se podílely na zajištění dopravy v okolí sportovního centra Eden, kde 12. října došlo k velkému požáru. Strážníci pomáhali 11. 10. večer čtyřicetiletému muži, který se osobně dostavil na služebnu s tím, že je mu nevolno. Stálá služba přivolala záchranku, muž ale na služebně zkolaboval. Strážníci mu dle pokynů dispečerky poskytli odborně první pomoc.

Rozrušený telefonát na linku 156 vyřizovali městští policisté 8. 10. Mladík se svěřil, že chce spáchat sebevraždu. Policisté se pokoušeli mladíkovi zpětně volat, spojili se zároveň se státní policií. Ta nakonec mladíka dohledala.
 
Státní policie požádala o pomoc strážníky 6. 10. večer, kdy řešila napadení dvou osob u zimního stadionu. Třicetiletý mladík tam verbálně napadl hokejové fanoušky Ústí.