Právě se nacházíte:

Rodiny, darujte krev

Rodiny darujte krev. Tak se jmenuje projekt, který odstartoval na transfuzní stanici hořovické nemocnice. S nápadem přišla předsedkyně občanského sdružení Hořovické maminky Lucie Menclová, která před rokem začala oslovovat ženy, aby šly darovat krev. 

Transfuzní stanici mohou navštívit i se svými dětmi, a tak nemusí shánět hlídání. Členky občanského sdružení se totiž o děti postarají, zatímco jejich matky darují krev. O akci se začali zajímat i tatínkové a dnes chodí darovat krev celé rodiny.

Celorepublikový projekt nazvaný Rodiny darujte krev zaštiťuje Unie center pro rodinu a komunitu, která oslovila občanské sdružení Hořovické maminky s žádostí o pomoc. „Líbili se jim naše hromadné návštěvy transfuzní stanice a to, že je o děti postaráno, zatímco jejich rodiče darují krev, a tak projevili zájem tuto akci přetvořit na celorepublikový projekt, s čímž jsem samozřejmě souhlasila. Připojit se tak mohou různá sdružení a centra po celé republice, která mohou ve svých městech navštěvovat transfuzní stanice stejně jako my v Hořovicích,“ popisovala předsedkyně Hořovických maminek Lucie Menclová.