Rodinná firma Kores slaví 25 let české pobočky

Společnost Kores je tradiční rodinný podnik vyrábějící kancelářské a školní produkty již 131 let. Česká pobočka firmy Kores - společnost Kores Europe, která do loňského roku nesla jméno Kores Praha – letos slaví 25. narozeniny. Firma měla v loňském roce čistý roční obrat přes 255 mil. Kč. Na českém trhu společnost zrealizovala obrat 69, 5 mil. Kč a na letošní rok plánuje 4% růst obratu.  

V jihočeském Strmilově dnes Kores pro celý svět vyrábí lepicí tyčinky, korekční prostředky, popisovače a zvýrazňovače, razítkovací produkty a tekutá lepidla. Od roku 2017 společnost Kores Europe převzala od vídeňské centrály export zboží do většiny zemí světa a stala se tak logistickým centrem skupiny Kores.

Firma Kores Praha vznikla v roce 1993. Výrobní závod firmy Kores byl založen ve Strmilově v létě roku 1996 a zaměstnával tehdy 10 lidí. Během roku 1997 se zde rozjela sériová výroba a počet zaměstnanců stoupl na 90. O deset let později byla do České republiky přesunuta výroba lepicích tyčinek ze Španělska, což umožnilo další rozvoj. Aktuálně pracuje ve společnosti Kores Europe celkem 98 zaměstnanců. 

Na světovém trhu je Kores od roku 1887 a dnes nabízí více než 1000 produktů v 15 produktových kategoriích. Výrobky jsou prodávány pod obchodní značkou Kores v 25 jazycích a více než 80 zemích světa. Kores je v současnosti globální firmou s celkovým obratem přes 30 mil. Eur.