Řidiči, kteří vjíždějí do rekonstruovaných ulic, mohou dostat pokutu

Městská policie Beroun kontroluje dodržování zákazu vjezdu do ulic Jungmannova a Za Městskou horou. Neukáznění řidiči, kteří porušují zákaz, výrazně komplikují opravy těchto komunikací. Na místě jim hlídky mohou udělit pokutu až 2000 korun.

Podle vedoucího odboru dopravy bylo nutné provést rekonstrukce těchto dvou úseků současně. „Dělení akce na další etapy a umožnění jakéhokoliv průjezdu napříč komplikuje a zejména výrazně prodlužuje práce. To si před blížící se zimou nemůžeme dovolit. Je nutné si uvědomit, že se opravuje i napojení těchto příčných ulic,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling. 

Město chystalo rekonstrukci tohoto důležitého tahu přes letní měsíce. Původně byl začátek plánován na jaro, konkrétně na duben. Poté ale 1. dubna vstoupila v platnost novela zákona o veřejných zakázkách. Ta prodloužila lhůty na vypsání zakázek. Proto muselo být 6. dubna nejprve zveřejněno předběžné oznámení a nejdříve za měsíc od tohoto data mohlo být vypsáno výběrové řízení. Následně začátek akce zkomplikovalo zatčení někdejšího středočeského hejtmana. 
Za omezení se omlouváme, ale pro zdárný a rychlý průběh oprav bylo nezbytné.