Rekonstrukce hřbitovní kaple bude levnější

Šest firem se ucházelo o veřejnou zakázku malého rozsahu na opravu kaple berounského městského hřbitova. Vítězná firma nabídla o více než půl milionu nižší cenu, než byla na rekonstrukci plánována.

Vítěznou nabídku předložila berounská firma Spektra, která práce provede za 1, 2 milionu korun. Rekonstrukce zahrnuje opravu plochých střech na bočních lodích kaple, opravu omítek a jejich nátěr. Zároveň firma provede odvlhčení soklových partií západní štítové stěny a severní fasády, tak aby zabránila dalšímu vzlínání vlhkosti. Práce by měly začít v září a hotovy mají být podle smlouvy do konce listopadu.

Tím ale rekonstrukce v areálu hřbitova nekončí. Z ušetřených peněz by měla být letos zaplacena nutná projektová dokumentace na opravu přilehlé prodejny květin a vchodu. „Místo posledního rozloučení a odpočinku našich nejbližších si zaslouží důstojnější vzhled, a proto chceme dát městský hřbitov postupně do pořádku. Po kapli a "květince" přijdou na řadu v příštích letech postupné opravy hřbitovní zdi.,“ uvedla starostka Šárka Endrlová.