Provoz na D5 u Žebráku zastavila smrtelná nehoda dvou kamionů

Smrtelná nehoda dvou kamionů zastavila dnes u Žebráku na Berounsku dopravu na plzeňské dálnici D5 ve směru na Prahu. Jeden z řidičů zřejmě nevěnoval pozornost řízení a narazil do nákladního auta, které jelo před ním. Srážku nepřežil, druhý řidič vyvázl z nehody bez zranění. Kolize výrazně zkomplikovala dopravu - směr na Prahu byl uzavřen a v opačném směru je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Kolony se tvoří i na objízdných trasách. Policisté se v podvečer rozhodli, že dočasně otevřou jeden jízdní pruh na Prahu, i když odstraňování následků nehody ještě neskončilo, řekla ČTK před 17:30 mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Cílem je podle ní ulevit ucpané dálnici i objízdným trasám. Jízdní pruh na Prahu bude průjezdný dvě hodiny, potom se dálnice přibližně na 40 minut znovu uzavře, aby havarovaný kamion ležící na boku mohl být postaven na kola a odtažen.
 
Nehoda se stala před 11:00 na 33. kilometru ve směru na Prahu. Podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové vezlo jedno auto tabákové výrobky a druhé dřevo. "Jeden kamion narazil zezadu do druhého. Řidič ze zadního kamionu nehodu nepřežil," uvedla Pučelíková.
 
V úseku se podle ní vytvořila kolona kvůli zúžení dálnice a řidič nestačil včas zabrzdit. První kamion byl nárazem odmrštěn do středových svodidel a zůstal ležet na boku v levém jízdním pruhu v protisměru. Druhé auto skončilo v odstavném pruhu a částečně v příkopu.
 
Hasiči podle Kostkové vyprošťovali jednoho řidiče v bezvědomí, zachránit se ho ale už nepodařilo. Druhý řidič, který byl rumunské národnosti, z nehody vyvázl bez zranění. "Po příjezdu posádka rychlé lékařské pomoci zjistila, že jeden z mužů utrpěl zranění neslučitelná se životem, a zasahující lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.
 
Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí z dálnice v Žebráku a vracejí se na ni zpátky ve Zdicích. Zároveň byl omezen provoz ve směru na Plzeň kvůli kamionu, který leží na boku v levém jízdním pruhu. Auto je podle Pučelíkové plně naložené a náklad se musí nejdříve přeložit.
 
zdroj: ČTK