Příští rok se můžete těšit na Berounský Bike Weekend

Tři dny by měl v roce 2012 trvat oblíbený Berounský Bike Maraton/ Weekend, který se hned na několika místech Berouna a jeho okolí uskuteční ve dnech 24. až 26. června.

Mělo by se jednat o velkolepou cyklo show pro profesionální cyklisty, amatéry, ale i nejmenší účastníky. „Jednali jsme o akci nejen s organizátorem závodů panem Daleckým ale i s vedoucím Technických služeb Beroun panem Mouchou, neboť by pro ni muselo být vyhrazeno celé Husovo náměstí i v sobotu. Výjimečně by se tak nekonaly tradiční trhy,“ uvedla starostka města Šárka Endrlová. Součástí akce by byly dva cyklistické závody. Trasa jednoho z nich by měřila přes 50 kilometrů, další patnáctikilometrová trasa by závodníky zavedla na nově budovaný úsek cyklostezky Po stopách českých králů vedoucí z Berouna do Nižbora.
Na Husově náměstí by se pak uskutečnily další doprovodné programy, např. jízdy zručnosti nebo spinning maratón. „Hovořili jsme také o podvečerní in-line spanilé jízdě městem, která by vedla od Horní brány směrem na Králův dvůr. Samozřejmě by měla být připravena tak, aby nijak výrazně neochromila provoz na Plzeňské ulici,“ dodala Endrlová.

www.mesto-beroun.cz