Příběhy lesa a Neviditelný lidský svět

Členové fotoklubu připravili pro seniory a návštěvníky Domova „procházku lesem“, pan Viktor Sýkora jim poskytl pohled „pod povrch“ do prostředí plného neznámých, neuvěřitelně rozmanitých a důmyslných struktur.  

vernisáž 1. 3. 2018 od 15 hod., výstava 2. 3. – 10. 6. 2018

PŘÍBĚHY LESA
Dne 1.března v Domově seniorů TGM v Berouně se otevře výstava Fotoklubu Beroun pod názvem Příběhy lesa. Členové fotoklubu připravili pro seniory a návštěvníky Domova procházku lesem. Na fotografiích budou k vidění stromová zátiší, lesní pěšinky ve všech ročních obdobích z blízkého i dalekého okolí Berounska. Zároveň pan Ladislav Dvořák doplní toto setkání lesními obyvateli - srnkami, jeleny, zajíci, které nafotografoval při svých toulkách po lesních mýtinách a dotvoří tak vjemovou atmosféru lesních zátiší a příběhů.

NEVIDITELNÝ LIDSKÝ SVĚT
Viktor Sýkora

Člověk tráví většinu svého života ve stejném prostředí, obklopen důvěrně známými předměty. Ale je tomu opravdu tak? Většinu informací o světě získáváme pomocí zraku, který má však svá omezení. Jak bude vypadat „náš svět“, jestliže se podíváme pod povrch, využijeme jiné než viditelné světlo anebo se podíváme opravdu zblízka? Překvapivou odpověď můžete najít pomocí fotografií na výstavě Neviditelný lidský svět. Po jejím zhlédnutí zjistíte, že žijeme v prostředí plném rozmanitých a důmyslných struktur a objevíte fantaskní krajiny osídlené děs vyvolávajícími tvory.

http://muzeum-beroun.cz