Při výbuchu ve firmě v Osově na Berounsku zemřel muž

Při výbuchu v areálu firmy Albixon v Osově na Berounsku dnes dopoledne zemřel třiačtyřicetiletý muž, který na místě podlehl těžkým zraněním. Jednačtyřicetiletá žena byla při explozi zraněna těžce a další muž utrpěl lehké zranění. ČTK to řekly mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová a mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. Podle zdroje ČTK jedna z prvotních informací mluví o tom, že ve firmě vybuchl doručený balíček. Přesnou příčinu ale zjišťují kriminalisté, Zatloukalová řekla, že pracují s několika verzemi. 

Podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové byl výbuch v areálu společnosti na tísňovou linku ohlášen v 10:30. Údajně to bylo na recepci. "V současné době provádíme ohledání místa činu. Na místě je také policejní pyrotechnik a specialisté z kriminalistického ústavu," uvedla policejní mluvčí Zatloukalová. Další informace podle ní policie zveřejní ve čtvrtek dopoledne. Stopy z místa budou nyní podrobeny expertize. 
    
Podle informací záchranářů na místě zasahoval vrtulník a dva sanitní vozy. 
    
Těžce zraněná žena podle mluvčí záchranářů utrpěla mnohočetné poranění břicha, hrudníku, nohou a popáleniny v obličeji. "Její stav byl vážný a zasahující lékař musel zahájit léčbu se zajištěním základních životních funkcí. Pacientka byla vrtulníkem letecké záchranné služby přepravena do Fakultní nemocnice v Motole," dodala Vojtová. Tiskové oddělení nemocnice ČTK potvrdilo, že zraněná žena byla v nemocnici přijata, prochází vyšetřeními a starají se o ní lékaři na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. 
    
Záchranáři ošetřili také mladého muže, který si stěžoval na zalehlé uši. Po kontrole zdravotního stavu ho ponechali na místě. 
    
Společnost Albixon je předním tuzemským výrobcem bazénů a zastřešení. Podle obyvatel nedaleké vesnice Nové Dvory se v areálu, kde se výbuch stal, bazény a zastřešení montují. Neměly by tam podle nich být například chemikálie. Informace o výbuchu proto některým přišla podivná. "Nic jsem neslyšel, ale je to tragédie," řekl ČTK muž, který pracoval na zahradě několik set metrů od areálu firmy. 
 
zdroj: ČTK