Při střetu auta s vlakem na Berounsku se zranila žena

V Lochovicích na Berounsku se dnes ráno střetl vlak s osobním autem. Při srážce byla zraněna třicetiletá řidička osobního vozu, která cestovala sama. Všichni čtyři cestující ve vlaku vyvázli bez zranění. Osobní vlak při nehodě vykolejil, řekla ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala bude trať až do večera uzavřena. Dálkové dopravy se ale kolize nijak nedotkne, protože nejde o rychlíkovou trať. 

Nehoda stala po 07:30 na železničním přejezdu bez závor zabezpečeném světelnou signalizací, která podle Drápala v době nehody fungovala. Osobní vůz Peugeot po střetu s vlakem, který jel ze Zadní Třebaně do Lochovic, skončil přimáčknutý k zábradlí a zaklíněný pod mostkem. Lokomotiva se dvěma nápravami vykolejila. 
    
Zraněnou ženu museli vyprostit hasiči. "Řidička byla po střetu namáčknuta na ocelovou konstrukci mostu," uvedl Drápal. Podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové bylo vyprošťování velmi složité, hasiči museli zasahovat ve výšce. Žena byla ale při vědomí a se záchranáři komunikovala. V 09:30 hasiči zraněnou ženu vyprostili a pomohli ji záchranářům přepravit k vrtulníku. 
    
"Peugeot se nešťastně zaklínil mezi vlakovou soupravou a přemostěním, které tam je, takže bylo složité ženu vyprostit. Nicméně podařilo se to. Celou dobu komunikovala, byla při vědomí. Byla letecky transportována do nemocnice v Praze," uvedla Pučelíková. 
    
Celková škoda byla podle Drápala vyčíslena na téměř půl milionu korun. Z toho čtvrt milionu korun je škoda na automobilu, 200.000 na vlaku a 10.000 Kč na trati. Mezi Lochovicemi a Zadní Třebaní byla zavedena náhradní autobusová doprava. 
 
zdroj: ČTK