Při golfu podpořili skokani nemocnou holčičku

Nejlepší čeští skokani na lyžích Lukáš Hlava a Roman Koudelka podpořili účastí na golfovém turnaji Elvia-Pro Ski Jumping Golf Cup charitativní sbírku. Na pomoc pětileté Zuzaně Janištinové trpící dětskou mozkovou obrnou se vybrala částka 57.140 korun, kterou rodiče využijí v lázních Klimkovice a pomohou dívce v rozvoji fyzických i mentálních dovedností.

"Pozvání na charitativní akci se neodmítá, proto jsem rád podpořil skutečně dobrou věc," řekl Koudelka a Hlava doplnil: "Každá taková pomoc je fajn."

Oba skokané s trenéry Davidem Jiroutkem a Radkem Židkem byli největšími hvězdami karlštejnského klání, které bylo posledním pátým kvalifikačním turnajem Gaan sport golf tour 2012. Nejlépe se vedlo Židkovi, který vyhrál kategorii hendikepů 24,1 - 54. Hlava v ní skončil šestý a Koudelka sedmnáctý.
 
"Zahrál jsem birdie i pár parů. Některé rány se mi fakt vydařily, takže spokojený jsem," usmíval se Hlava. "Já jsem neměl svůj den," řekl Koudelka.
 
Hlava i Koudelka využívají golf jako doplňkový sport ke skokům na lyžích. "Golf mi hodně pomáhá v psychice a při koncentraci. Musím si rychle utřídit myšlenky, a to se mi hodí i na můstku, kde je vše otázkou tisícin sekundy. Snažím se být při golfu maximálně v klidu a to pak přenést na můstek," řekl Koudelka.
 
Hlava našel paralelu mezi golfem a skoky na lyžích. "Když se nepodaří odpal a hůl brní, je to jako kdybych na můstku zpozdil odraz a energie odrazu šla do ničeho," popsal Hlava.
 
Podle trenéra Jiroutka je golf skokům podobný v tom, že při obou sportech jde o koordinaci pohybu ve vysoké rychlosti. U skoků při nájezdu a odrazu, při golfu u švihu. "V obou případech platí, že příliš mnoho síly k ničemu nevede, ale když se pohyb sladí, pak je to nádhera v letu skokana i v letu míčku," řekl Jiroutek.
 
Po golfovém oddechu čeká skokany příští týden soustředění v polské Wisle. Koudelka s Hlavou by se měli objevit na závěr letní Grand Prix na konci září a začátkem října v rakouském Hinzenbachu a německém Klingenthalu.
 
zdroj: ČTK