Převrácený kamion blokoval dálnici D5 v Berouně

Provoz na dálnici D5 v Berouně ve směru na Rozvadov včera před polednem na šest hodin zastavila nehoda kamionu. Řidič zranění neutrpěl, spolujezdkyni odvezla záchranná služba do nemocnice. Z převráceného nákladního auta se vysypaly převážené autosoučástky a vytekla nafta. Provoz pouze levým jízdním pruhem byl obnoven před 17:30 a toto omezení zde trvalo do rána, řekla ČTK mluvčí berounských policistů Lenka Uriánková.

"Na místě se jezdí jen jedním pruhem, ve kterém je stanovena maximální rychlost 60 kilometrů v hodině. Situace potrvá do časných ranních hodin. Teprve ráno se rozhodne, jak budou opravena proražená svodidla," upřesnila mluvčí.

Osobní i nákladní auta mohla místo nehody objíždět přes Beroun sjezdem na 14. kilometru.
 
Nehoda se na 17. kilometru na mostě nad řekou stala v 11:20. Z nádrží auta uniklo asi 50 litrů nafty, které se podařilo zachytit, do řeky se palivo nedostalo. Dalších 600 litrů v nádržích zůstalo, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
 
Dálnice měla být ve směru z Prahy původně uzavřená do 13:45, její odstranění zdržel opožděný příjezd vyprošťovacího jeřábu, uvedla Uriánková.
 
zdroj: ČTK