Policisté z Berounska darovali krev

Už popáté se na transfuzní stanici hořovické nemocnice sešla skupina policistů z Berounska, kteří se rozhodli dobrovolně darovat krev. Právě proto, že policisté patří k lidem, kteří se často setkávají s oběťmi dopravních nehod, se před časem rozhodlo několik z nich, že začnou pravidelně darovat krev.

Akce se ukázala jako dobrý nápad a dnes transfuzní stanici hořovické nemocnice navštěvuje každý čtvrt rok početná skupina policistů. „S kolegy chodím darovat krev pokaždé. Beru to jako samozřejmost a doufám, že si z nás vezme třeba někdo příklad a stane se dobrovolným dárcem krve. Snažíme se chodit pravidelně, takže jsme nechtěli vynechat ani v době dovolených, která se trochu podepsala na menším počtu zúčastněných. I tak se nás ale sešlo dost a na podzim se chystáme znovu,“ řekla tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Vzhledem k dobré spolupráci s dárci nemá hořovická transfuzní stanice ani v době dovolených nouzi o návštěvníky. Přesto tady podobné akce vnímají jako velmi přínosné a policisty vždy rádi přivítají. „Když přijde darovat krev celá skupina lidí, má to jinou atmosféru. Navzájem se podporují a nejsou zbytečně nervózní. Navíc tak ukazují, jak je dárcovství krve důležité, což může být pro někoho inspirací. Kromě policistů k nám chodí darovat krev také hasiči nebo Hořovické maminky, ke kterým se může kdokoli přidat,“ komentovala skupinové návštěvy vrchní sestra transfuzní stanice hořovické nemocnice Jana Šrámková.¨