Policie vyšetřuje další dopravní nehodu řidiče se zákazem řízení

Policie vyšetřuje v Brandýse nad Labem další dopravní nehodu, kterou spáchal řidič s uděleným zákazem řízení. Podle informací ČTK se jednalo o kamaráda a spolujezdce dvaadvacetiletého muže, který v pátek autem zabil na Mělnicku policistku. Osmadvacetiletý muž z místa dnešní nehody utekl, policisté ho následně zadrželi doma. Je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla ČTK mluvčí středočeských policistů Markéta Johnová.

Nehoda se stala dnes dopoledne. "Řidič naboural autem značky Škoda Felicie do dodávky značky Mercedes. Po zadržení orientační testy potvrdily, že byl pod vlivem drog. Alkohol orientační zkouška vyloučila," řekla ČTK Johnová. Zda byl řidič pod vlivem drog i v době spáchání dopravní nehody, bude podle ní otázkou dalšího šetření. Návykovou látku také mohl požít až po činu. V autě také jako spolujezdkyně byla podle informací ČTK stejná dívka jako při páteční nehodě, na jejíž následky zemřela policistka.
 
Jaký trest muži hrozí, ukáže další vyšetřování. Záležet bude i na tom, zda mu policisté prokážou, že řídil pod vlivem drog.
 
zdroj: ČTK