Policie: Přepadení kamionu v Chýni u Prahy bylo fingované

Loňské přepadení nákladního auta převážející cigarety v Chýni u Prahy bylo zřejmě fingované. Policie zatkla tři muže, kteří si přepadení vymysleli, náklad cigaret ukradli a prodali. Škoda byla vyčíslena na 4,4 milionu korun. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Dva muži byli obviněni z krádeže, za což jim hrozí až osm let vězení. U třetího podezřelého kriminalisté zjistili, že se nejspíš podílel na přípravě vraždy v souvislosti s jinou hospodářskou trestnou činností a hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest. 

Případ se stal na začátku loňského ledna, kdy řidič kamionu policii oznámil, že byl přepaden několika ozbrojenými muži. Lupiči prý donutili řidiče zastavit, zmocnili se jeho vozidla a odjeli do nedalekých Jinočan, kde náklad přeložili do jiného auta. Prázdný kamion i s lehce zraněným řidičem nechali u autobusové zastávky v Nučicích.    

Kriminalisté podle Budské případ vyřešili minulý týden, zabralo jim to tedy rok a dva měsíce. "Loupežné přepadení bylo fingované a řidič spolu se dvěma kumpány byli usvědčeni. Náklad cigaret sami ukradli a rozprodali," dodala Budská. Mužům je od 40 do 50 let. Dva obvinění z krádeže jsou stíháni na svobodě, další komplic je ve vazbě. 
    
Přestože tato loupež byla podle policie fingovaná, tak se podobná přepadení poblíž Chýně u Prahy stala už několikrát. Předloni v prosinci tam tři ozbrojení muži s gumovými maskami přes obličej přepadli zaměstnance bezpečnostní agentury. Ukradli jim peníze, které převáželi. Jiná událost se v obci ležící za západním okrajem Prahy mezi karlovarskou silnicí a dálnicí na Plzeň stala v březnu 2006, kdy tam skupina mužů se samopaly oloupila převozce peněz z pivovaru. Jednoho z mužů postřelili. Lupiči tehdy údajně ukradli několik milionů korun. 
 
zdroj: ČTK