Policie odvolala pátrání po jednom z pohřešovaných vodáků

Policie odvolala pátrání po jednom z pohřešovaných vodáků, kteří se 1. června převrátili na jezu rozvodněné Berounky v Hlásné Třebani na Berounsku. Po druhém vodákovi policie stálé pátrá, řekla dnes ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Podle informací ČTK bylo pátrání odvoláno, protože mrtvé tělo, které Berounka vyplavila 14. června v Černošicích u Prahy, bylo tělo jednoho z vodáků.

"Pátrání po jednom z pohřešovaných vodáků bylo odvoláno na základě zjištěných skutečností dne 4. července. V současné době policisté pátrají po druhém z vodáků," uvedla Pučelíková. Do pátrání byli minulý týden zapojeni strážníci z pražské záchranné kynologické skupiny, kteří prohledávali přilehlé břehy Berounky a zhruba kilometrový úsek v okolí obce Řevnice a Lety u Prahy. V obci Hlásná Třebaň byl nasazen také policejní pes, který je speciálně vycvičen na vyhledávání mrtvých těl. "Vzorek DNA pohřešované osoby byl zaveden do centrální databáze a v případě nálezu jakéhokoliv těla neznámé totožnosti bude s tímto porovnán pro případnou identifikaci," doplnila Pučelíková.
 
Na raftu, který se v Hlásné Třebani na Berounsku převrátil 1. června v pozdních večerních hodinách, byli tři lidé, jednomu se z vody podařilo dostat.
 
Červnové záplavy v Česku si podle informací Ústřední povodňové komise z 27. června vyžádaly celkem 15 životů a jeden člověk je stále pohřešován.
 
zdroj: ČTK