Od neděle budou jezdit autobusy i na novou zastávku

Nová autobusová zastávka Na Parkáně byla dnes slavnostně otevřena v Berouně. Od neděle 11. 12., kdy začne platit nový jízdní řád MHD, sem budou zajíždět některé autobusy stávající linky C. 

Zajíždět sem bude celkem šest spojů, tři autobusy v pracovní dny v každém směru. Linka jedoucí ze Zdejciny na Jarov bude z této nové zastávky odjíždět v 10:35, 13:20 a 16:15. V opačném směru odtud autobus pojede v 8:05, 11:07 a 14:00. 

Nová zastávka se nachází nejen v blízkosti Husova náměstí, ale také zimního stadionu, aquaparku a penzionu pro seniory. Právě lepší dopravní obslužnost pro seniory byla jedním z důvodů, proč berounská radnice o vytvoření nové zastávky požádala společnost PROBO BUS. Do penzionu pro seniory byly totiž před časem přestěhovány svazy tělesně a zdravotně postižených a půjčovny kompenzačních pomůcek, které dosud sídlily v Komunitním centru. 
 
Zastávka má moderní vzhled. Je tu k dispozici nejen lavička, ale i moderní sedák, který je určen zejména pro starší občany, kterým se hůře vstává. Nechybí tu odpadkový koš a uzamykatelný stojan s jízdním řádem. Obdobné moderní autobusové zastávky má berounská radnice v plánu rozšířit v budoucnu po celém městě.