Na ženu se psem zaútočilo prase

Ve Vráži u Berouna došlo k útoku divokého prasete. Při venčení psa ve večerních hodinách napadlo místní chatařku a zanechalo jí šrám na lýtku levé nohy. „Bez varování běželo, nevím na koho. Jestli na mě nebo mého psa. Odnesla jsem to tedy jen škrábancem a pes byl trochu v šoku,“ popsala situaci Petra Špatná z Prahy, která do Vráže jezdí na chatu.

Podle místního hospodáře Romana Tenkráta bachyně už mají nebo rodí mladé. „A vzhledem k tomu, že je zvýšený pohyb lidí po lesích, to prasata vytlačuje z přirozeného útočiště a ona se ukrývají mezi chaty,“ vysvětlil Roman Tenkrát.

Prý v oblasti udělali už tři naháňky, ale vrážská chatová oblast je na tohle velmi specifická, jelikož nabízí prasatům velmi dobrý úkryt i potravu.

„Zřejmě se stalo, že se paní dostala mezi vracející se bachyni a její mladé. Tak ta bachyně proti ní v obraně vyběhla. Za jiných okolností se zvěř vždy snaží utéct,“ řekl Roman Tenkrát a dodal, že je důležité zvířatům nestát v cestě, nebo je nepřekvapit.

Když je člověk na procházce v lese, je důležité, aby byl slyšen, například zašoupat nohama nebo lehce kopnout do kamene. „Určitě nechodit do hustých porostů, kde jsou obvykle prasata zalehlá,“ uzavřel.

Foto ilustrační