Na dálnici D5 se přečerpává jedovatá látka

Na dálnici D5 stojí od čtvrtka kamion s unikající nebezpečnou látkou, dnes odpoledne se látka přečerpává do jiné cisterny. Dálnice u Vráže na Berounsku měla být podle původních informací policie po 15:00 kvůli přečerpávání uzavřena v obou směrech, zatím však provoz přerušen nebyl. Dálnice bude uzavřena pouze v případě, že při přečerpávání nastane mimořádná událost, řekl ČTK pracovník oddělení dálniční policie v Rudné u Prahy.

Srbský kamion objevili ve čtvrtek kolem 16:00 policisté při silniční kontrole. Z cisterny unikal nebezpečný styren na dvou místech - pláštěm a kohoutem. "Únik je malý, tekutina odkapává," řekla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Policie vozidlo odstavila a zakázala mu pokračovat v jízdě.

Podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové poslala srbská firma na místo vlastní cisternu, která k Vráži dorazila dnes kolem 14:00. Její technický stav na místě zkontrolovali hasiči, policisté, pracovníci krajského úřadu a technici.

Policie původně předpokládala, že dálnice D5 bude v době přečerpávání mezi desátým a 15. kilometrem několik hodin uzavřena v obou směrech, odpoledne ale rozhodla, že provoz bude přerušen jen v případě, že při přečerpávání nastanou problémy.

Styren má narkotické a lokálně dráždivé účinky, patří mezi rakovinotvorné látky.

zdroj: ČTK