Mrtvý muž zřejmě vlezl pod autobusovou nápravu úmyslně

Mrtvý muž, kterého našli ve čtvrtek ve Zdicích na Berounsku zaklíněného za zadním kolem autobusu, zřejmě pod nápravu vlezl úmyslně. Soudní pitva vyloučila cizí zavinění, řekla včera ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

"Vypadá to spíš na to, že tam vlezl úmyslně, ale nevíme z jakého důvodu. Čekáme ještě na výsledky, zda nebyl pod vlivem návykové látky," uvedla mluvčí.

Policisté už podle ní zjistili totožnost mrtvého. Jde o osmadvacetiletého muže z Prahy, který byl ve Zdicích na návštěvě u příbuzných. Před smrtí ho několik lidí vidělo pohybovat se na zdickém autobusovém nádraží. Podle Pučelíkové jsou tak popřeny spekulace, že autobus vláčel muže až z Berouna.

Těla zaklíněného u zadní nápravy si všiml jiný řidič autobusu, který kolegu na situaci upozornil. Mrtvý utrpěl zranění neslučitelná se životem. Policisté od začátku pracovali s mnoha vyšetřovacími verzemi. Muž podle nich mohl například uklouznout při dobíhání autobusu. Podle jiné verze šlo o vyznavače adrenalinového sportu, který pod autobus vlezl záměrně.

Policisté nyní vyslýchají svědky, kteří se dodatečně přihlásili. Větší jasno o motivech činu by měli mít do dvou týdnů.

zdroj: ČTK