Modré zóny na sídlišti Litava

Od ledna se změní parkovací systém na sídlišti Litava. Nově zde bude platit modrá zóna. Bez placení či karty lidé zaparkují jen na dvou místech. A to v ulici U Archivu, kde bylo nově zakresleno šikmé parkování pro 70 aut. Bezplatné a bez modré zóny zůstane rovněž parkoviště u budovy Policie ČR, které nabízí 88 parkovacích míst. 

Naopak zpoplatněno bude po dobu úředních hodin 40 parkovacích míst u Finančního úřadu Beroun. Toto parkoviště je určeno pro návštěvníky Finančního úřadu, MěÚ Beroun a Policie ČR. Ve zbývající části dne a po celou noc bude parkoviště volně k dispozici. 

Z celkového počtu 825 parkovacích míst na Litavě jich bude 627 vyčleněno pro držitele parkovacích karet. Ty se podle ředitele TS Beroun Pavla Mouchy budou prodávat od ledna 2012, žádost si zájemci ovšem mohou na webu www.tsberoun.cz stáhnout již v prosinci 2011. Hlavní podmínkou pro získání karty je dle zákona trvalé bydliště v této oblasti.
 
Měsíc leden tak mají zájemci o karty čas na jejich pořízení, od února pak bude parkování v modrých zónách striktně kontrolováno.
„Jsme si vědomi, že se opatření nebudeme líbit všem. Naším cílem ale bylo vyjít vstříc zejména zdejším obyvatelům, neboť v této oblasti je méně parkovacích míst než bytů. Lidé zde měli problém s parkováním zejména přes den, kdy se parkoviště naplnila návštěvníky Berouna, a oni nemohli ani v okolí domu nikde zaparkovat,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling. Podle něj se nyní ještě dolaďuje systém parkování pro jednorázové návštěvy opravářů a havarijních služeb.