Magdalena Davis: Ženy chtějí dobrý život pro své blízké

“Ženy nechtějí měnit svět. Ženy chtějí dobrý život pro své blízké…. a tím mění svět”. Právě s tímto tématem vystoupí na 12. ročníku Equal Pay Day Magdalena Davis, historicky druhá žena ve vedení Strany zelených a starostka Mníšku pod Brdy. 

Akce Equal Pay Day 2021 s podtitulem Počítejte s námi, jejímž cílem je upozornit na rozdíly v odměňování žen a mužů, se letos uskuteční online ve dnech 26. 3. až 1. 4. 2021. Ne, nebojte se, nebudete muset sedět u počítače v celku, program je připraven tak, aby si každý mohl vybrat to, co mu vyhovuje a zapojit se do diskuzí na téma, které ho zajímá.  Vystoupení Magdaleny Davis přijde na řadu ve čtvrtek 1. 4. v 11,05. Jeho prostřednictvím chce všem ženám i mužům ve virtuálním sále představit vlastní pohled na to, jak obnovit rovnováhu ve společnosti.  Věří totiž, že jakákoliv témata jsou pro lidi nejlépe uchopitelná skrze vlastní zkušenost.

Magdaleně Davis poskytly nečekané výzvy roku 2020 příležitost využít svého vědeckého naturelu a obohatit domácí politické klima. Od loňského roku se tato žena – starostka, bioložka a matka – stala spolupředsedkyní Strany zelených. S kolegou Michalem Bergem tvoří tandem interně přezdívaný „božský vítr“ (japonsky kamikaze), který usiluje o to, vysvětlit svým spoluobčanům, že problémy světa se týkají nás všech. 

Osobností, které na konferenci pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR z.s. vystoupí, bude téměř 40. Se svými pracovními a osobními příběhy se podělí mimo jiné významná česká ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, Market Head – Slovakia společnosti Mars Daniela Hlaváčková, Country Retail Manager & Chief Sustainability Officer společnosti IKEA CZ/HU/SK Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlef, gestorka projektu 22 % K ROVNOSTI Lenka Simerská nebo zakladatelka a předsedkyně správní rady nadace Krása Pomoci Taťána Gregor Brzobohatá

Součástí akce je i tradičně velmi oblíbený mentoring. K virtuálním stolům v rolích mentorek zasedne na 60 žen s tématy z nejrůznějších oblastí. U mentoringových stolů se mohou ženy setkat například s byznys mentorkou Margaretou Křížovou, moderátorkou TV Nova Petrou Křivkovou Svoboda nebo Corporate Affairs Director Central Europe společnosti Mars Czech Zuzanou Lošákovou. Inspiraci bude možné načerpat i od mentorek ze zahraničí. „Zasednout“ ke společnému stolu tak mohou ženy třeba s Central Europe Supply Chain Director společnosti MARS Sophií Gaspard, Head of the International Supply Chain Globally pivovarnické skupiny AB InBev Flavií Gomes Aragao nebo Cluster Real Estate manager ES&E společnosti IKEA Italia Retail Nicole Erdmann.

Startujeme v pátek 26. 3. 2021, proto právě teď je ten nejvyšší čas vybrat si své téma či mentorku a stát se součástí akce, která vás nabije novými impulsy a pozitivní energií, což je v dnešní době k nezaplacení.