Lidé chtějí na Husově náměstí trávník

V měsíci srpnu vysely Technické služby Beroun trávu na Husově náměstí v místech, kde zcela chyběla. "Jde o okamžité provizorní řešení, ale v příštím roce by se měl trávník dočkat celkové generální obnovy. Jsme opravdu připraveni vyslyšet přání našich občanů, jinak bychom se jich přece neptali. A to přání je navíc naprosto jednomyslné: trávník,“ uvedla starostka města Šárka Endrlová. Další lidé se totiž na webu města vyslovili pro zachování trávníku na náměstí. Do diskuze mohou přispět ještě do poloviny října.

Také v srpnu převládaly mezi příspěvky obyvatel Berouna ty pro zachování travnaté plochy. 

„Souhlasím s komentáři, že mít trávník na náměstí je něco unikátního a příjemného a je škoda ho rušit a nahradit dlažbou,“ napsal například Václav Rajtmajer.
 
Monika Juřicová si zase pochvalovala, že město dalo při rozhodování možnost vyjádřit se občanům. „Je příjemné žít ve městě, ve kterém naslouchají zastupitelé a vedení města svým občanům. Věřím, že debata o budoucí podobě náměstí je toho důkazem. Přidávám se ke všem, kteří již vyslovili své "PRO" zachování trávníku,“ napsala.
 
Někteří z přispěvovatelů přidali i své nesouhlasné stanovisko s pořádáním tradičních středečních a sobotních trhů a navrhli jiné řešení. „Zvážil bych ještě další dva navazující kroky...Náměstí a potažmo trávník ničí a hyzdí trhovci. Nemyslím stánky s koláči, nebo zeleninou. Myslím tím stánky s levnými oděvy, nářadím, pracími prášky atd. To je skutečný vřed na berounském náměstí. Tyto stánky by šlo přesunout třeba na louku u Penny marketu, kde bývá cirkus. To je naprosto odpovídající místo,“ uvedl Martin Šrůta.
 
Jednou z mála pro vydláždění plochy byla paní Pavla Žerníčková, která napsala: „Byla bych pro variantu 1 – tedy dlažbu. Jelikož jsme historické město, uznala bych variantu s historickými výjevy nebo třeba velký znak města.“