Kurz první pomoci na berounském gymnáziu absolvovali tentokrát profesoři

Zdravotníci hořovické nemocnice už potřetí navštívili berounské gymnázium, kde uspořádali školení v první pomoci. Tentokrát neradili studentům, ale profesorům, kteří si chtěli zopakovat zásady správné resuscitace, zástavu krvácení nebo první pomoc při popálení. Cenné rady pedagogům dávali zdravotníci z oddělení ARO Rostislav Hájek a Petr Kotva. Pedagogové si navíc sami mohli vyzkoušet třeba masáž srdce.

„Profesoři mohou cenné informace využít na různých výletech a školách v přírodě. Byl jsem rád i za řadu dotazů po skončení školení, které podle mě pedagogy zaujalo. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet například zástavu krvácení, což je vždy užitečné,“ popisoval návštěvu berounského gymnázia Rostislav Hájek, který se školou hodlá i nadále spolupracovat stejně jako jeho kolega Petr Kotva, který na půdu gymnázia donesl resuscitační figurínu.

Teoretická i praktická instruktáž neměla podle pedagogů chybu, proto nešetřili chválou. „Na modelu jsme si mohli vyzkoušet rychlost, sílu a přesné místo masáže srdce a rádi jsme zkusili i zástavu tepenného krvácení. Pomoci druhému, zachránit lidský život a přispět slovem útěchy je to, co povyšuje člověka nad jiné živé bytosti a ten, kdo se dal na profesní dráhu zdravotníka, si zaslouží dík. My ostatní bychom jim měli být nápomoci, a tak děkujeme za inspirativní a velmi prospěšnou akci,“ komentovala školení v první pomoci jedna z profesorek Mgr. Olga Chocová.
 
Zdravotníky hořovické nemocnice příjemně překvapil i profesor Mgr. Ondřej Novák, který absolvoval jedno školení už před časem spolu se studenty a nedlouho potom cenné rady využil v praxi. „Je to zkušenost, kterou by si jistě každý odpustil, ale byl jsem rád, že jsem dokázal zareagovat. První pomoc jsem poskytl mladé dívce a vše naštěstí dobře dopadlo. Díky tomuto zážitku jsem se utvrdil v tom, jak jsou podobná školení v první pomoci důležitá,“ doplnil Mgr. Ondřej Novák.