Králův Dvůr na Berounsku plánuje výstavbu školy pro 300 dětí

Králův Dvůr na Berounsku má v plánu výstavbu nové základní školy pro 300 dětí. Uvažuje ale o tom, že akci rozdělí na etapy a místo jedné velké budovy nechá instalovat několik mobilních buněk. Bude tak moci pružně reagovat na populační vývoj. S výstavbou se počítá v příštím a přespříštím roce, řekl ČTK starosta Petr Vychodil (ODS). 

"Máme na příští a přespříští rok naplánovánu výstavbu celého nového pavilonu školy pro 300 dětí, což se mi nechce stavět najednou. Rád bych ten projekt předělal a postupoval po etapách. Vymyslet třeba buňky, kde se udělají dvě třídy a postupně to poroste," uvedl starosta. 
    
V současnosti mají základní školy ve městě celkovou kapacitu kolem 750 míst, což začíná být nedostatečné. Školy musejí při zápisech odmítat některé děti z okolních obcí. Na podzim by měla být ve městě otevřena také soukromá základní škola s rozšířenou výukou anglického jazyka. 
    
V Králově Dvoře letos vznikne i nová mateřská škola pro 50 dětí. Celková kapacita mateřských škol ve městě se tak zvýší přibližně na 350 míst. Také nově vybudovaná školka by měla být mobilní. Instalace buňky vyjde podle starosty levněji než klasická zděná stavba. Navíc je to i rychlejší řešení, což radnici vyhovuje. 
 
zdroj: ČTK