Králův Dvůr na Berounsku chystá výstavbu cyklostezky na Trubín

Králův Dvůr na Berounsku chce na jaře vybudovat novou cyklostezku, která by vedla od základní školy přes lokalitu Na Borech směrem na Trubín. Výstavba 1,5 kilometru dlouhého úseku si vyžádá 6,6 milionu korun, z toho 85 procent pokryje dotace od Evropské unie, řekl ČTK starosta Petr Vychodil (ODS).

Nová cyklotrasa by měla mít stejný asfaltový povrch jako už dříve otevřená cyklostezka podél řeky Litavky z Popovic do Zdic. Původně sice měla výstavba začít už v loňském roce, posunul se ale termín schválení dotace, a tudíž i výběrového řízení. Navíc by byl podle Vychodila problém sehnat v tomto období asfalt. Pokud půjde vše podle plánu, začne se stavět v březnu a první cyklisté se na novou trasu vydají koncem května.
 
Nové cyklostezky vznikají i na dalších místech kraje, v regionu je jedna z nejdelších sítí cyklotras v Česku. Největším problémem při vytyčování cyklostezek je najít takovou cestu, která by vedla pokud možno mimo automobilový provoz. Je to dáno tím, že střední Čechy jsou vzhledem k blízkosti Prahy značně zatíženy dopravou.
 
zdroj: ČTK