Právě se nacházíte:

Kam za kulturou na Berounsku

Kam se na Berounsku v nejbližší době vydat za kulturou? Přinášíme vám několik tipů:  

Berounské kino v úterý od 20 hodin promítá filmové drama USA Kolo zázraků. V 50. letech minulého století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manželství, Carolina (Juno Temple), která má s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI.

V sále České pojišťovny vystoupí kytarový virtuóz Štěpán Rak. Jeho hudbu si můžete přijít poslechnout ve čtvrtek 18. ledna od 20 hodin. Štěpán Rak je famózní český kytarista, skladatel a pedagog česko-ukrajinského původu, v roce 2000 byl jmenován prvním vysokoškolským profesorem kytary v ČR.

Ve čtvrtek 11. ledna začíná v Muzeu berounské keramiky výstava výtvarníka Jaroslava Šafra. Slavnostní zahájení je naplánováno na odpolední 17. hodinu. Výstava potrvá v berounském muzeu keramiky až do 25. února.

V hasičské zbrojnici v Žebráku bude 24. února zahájen vždy od 8 do 15 hodin předprodej vstupenek na 10. ročník hasičsko městského společenského plesu, který se uskuteční v sobotu 24. března ve všech prostorách Kulturního klubu Žebrák. K tanci a poslechu zahraje jihočeská kapela Božejáci. Hostem večera budou Kamélie a barmanská show.