Hořela sportovní hala v Edenu, škoda je 15 milionů

Škodu předběžně patnáct milionů korun způsobil páteční požár, který zachvátil sportovní halu v Edenu. Oheň likvidovalo v pátek odpoledne sedm jednotek hasičů. U nově postavené haly začala hořet střecha, nejspíš kvůli závadě na vzduchotechnice. 

Na místo události byly vyslány zásahové jednotky ze stanice Beroun a dobrovolné jednotky ze stanice Králův Dvůr, Chyňava a Zdice. Později je posílily jednotky ze stanice Kladno, Hořovice, a JSDH Hýskov a Tetín.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár střechy sportovní haly, na které je instalována fotovoltaická elektrárna. „Rozsah požáru byl patrný již cestou k zásahu z důvodu velkého množství černého dýmu, vznikajícího hořením hydroizolační lepenky,“ uvedl Libor Pospíšil, krajský vyšetřovatel požárů. 
 
Požár se podařilo lokalizovat v 16:42. Konečná likvidace byla provedena druhý den v 6:32 hodin.
Po provedeném hasebním zásahu hasiči překryli poškozený střešní plášť folií, aby zabránili vznikům dalších škod zatékáním vody do vnitřních prostor haly.
 
V sobotu 13. 10. byl na místo události svolán vyšetřovací tým, který provedl detailní ohledání požářiště, aby objasnil příčiny vzniku požáru. Provedeným šetřením byla jako nejpravděpodobnější verze vzniku požáru stanovena závada na rozvodnici fotovoltaické elektrárny. K potvrzení stanovené verze napomohou závěry požárně-technických expertíz.
 
Požárem vznikla škoda na majetku odhadnutá na 15 milionů korun. Hasebním zásahem byly uchráněny hodnoty ve výši cca 30 milionů korun.