Hlídejte si při nákupech své věci, varují policisté

Blížící se vánoční svátky přitahují do obchodů nejen lidi, kteří nakupují vánoční zboží, ale i osoby, které využívají nepozornosti nakupujících a zaměřují se na kabelky, kapsy nakupujících. Policisté proto znovu varují občany, aby si dávali na své věci pozor. 

V předvánočním shonu bude po celý měsíc prosinec probíhat informační kampaň zaměřená na kapesní krádeže Obezřetnost se vyplatí. Policistky z Preventivně informační skupiny PČR ÚO Beroun budou u obchodních center a na Husově náměstí v Berouně upozorňovat lidi, aby si na své osobní věci dávali pozor. 

Ke kapesním krádežím dochází každodenně. Kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí (nákupní centra, hromadné dopravní prostředky, nádraží, sportovní a kulturní akce...), využívají své příležitosti při nepozornosti lidí a jejich neopatrného zacházení se svými osobními věcmi, kradou tak bleskově a nepozorovaně, že se okradený o chybějících věcech dozví většinou až později a mnohdy i na jiném místě, mají krádež předem pečlivě nacvičenou a často pracují ve skupinách, mnohdy maskují svou rychlou ruku přehozenou bundou, svojí oběť si typují; krádeží chtějí získat co největší prospěch, ale snaží se snížit riziko svého dopadení na minimum.