Deset let po ničivých záplavách se otevírá stezka Po stopách povodní

Naučná stezka Po stopách povodní, která má připomenout nejen ničivou povodeň ze srpna 2002, ale i další pohromy, které řeky v Berouně v minulosti napáchaly, bude slavnostně otevřena v pondělí 13. srpna na Husově náměstí. Přesně v den, kdy řeky Berounka a Litavka zaplavily před deseti lety centrum města a přilehlé okolí. Slavnostní otevření stezky začíná ve 14:00 hodin.

Na akci jsou pozváni zastupitelé města,  zástupci složek integrovaného záchranného systému, někdejší představitelé města, kteří před deseti lety s povodní i jejími následky bojovali a široká veřejnost. 

Stezka obsahuje šest mobilních panelů. Na prvním z nich umístěném u radnice je připomenuta historie povodní v Berouně. Další panel před muzeem odhaluje, co vše s sebou rozběsněné řeky odnesly. O mostech a lávkách se dočtete na pravém břehu Berounky u lávky. Panel, který stejně jako text níže přináší sled událostí několika srpnových dní roku 2002, najdete u řopíku poblíž autobusového nádraží. O několik metrů dále, u vodní elektrárny najdete informace o protipovodňových opatřeních. Poslední panel bude umístěn na náměstí J. Barranda a nabídne srovnávací fotky, jak dnes vypadají místa před deseti lety zaplavená.
 
Současně bude vydán leták s mapou a krátkými popisy stanovišť, jehož součástí bude i povodňový kvíz. Ten je určený pro děti do patnácti let. Odpovědi je možné odevzdat v Městském informačním centru na Husově náměstí, a to do 15. října. Ze správných odpovědí bude vylosováno deset výherců, kteří obdrží volné vstupenky do berounského aquaparku.
 
Naučnou stezku, na jejíž výrobu finančně přispěla společnost Tipsport, si budou moci zájemci projít do poloviny října. Poté budou panely putovat mezi berounskými školami a dalšími institucemi.