Country Life - ekocentrum u Berouna

V Nenačovicích u Berouna najdete ekocentrum, zahrnující ekofarmu, biopekárnu, velkoobchod se vzorkovou prodejnou, ale i vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu.

Sídlo firmy vzniklo přestavbou bývalého kravína na nízkoenergetickou budovu a přistavěním nové části, která má parametry pasivního domu. Celý provoz se zaměřuje na minimální ekologickou náročnost. Společnost Country Life byla založena v roce 1991 a přinesla první biopotraviny na tehdejší československý trh. Biopotraviny se pěstují s ohledem k přírodě a lidskému zdraví.

Lokalita ekofarmy splňuje řadu důležitých kritérií pro ekologické hospodaření - čisté prostředí a izolovanost od okolní konvenční zemědělské aktivity a rušivých vlivů. Již v roce 1993 získala ekofarma čestné uznání v soutěži o ekologický projekt roku. Obdržela také významné ocenění „Bartákův hrnec" pro nejlepšího ekologického zemědělce roku 2006.
Kde produkty ekofarmy najdete? Z vypěstovaného obilí peče biopečivo ve vlastní pekárně. Zeleninu prodává ve vlastních prodejnách a používá v restauraci. Dodává ji i do prodejen biopotravin a zdravé výživy v celé České republice a také do restaurací a školních jídelen. Novinkou sezony jsou bio bedýnky.

http://www.countrylife.cz/