Ceny pohonných hmot ve středních Čechách opět mírně klesly

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu opět mírně klesly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 průměrně zlevnil o 26 haléřů na 35,69 koruny za litr, nafta o 11 haléřů na 35,14 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Nejdražší pohonné hmoty jsou v kraji stále na Benešovsku. 

Nejlevněji se aktuálně benzin prodává na Mělnicku, kde litr průměrně stojí 34,96 koruny. Nejdražší je na Benešovsku, kde řidiči za litr zaplatí 36,79 koruny. Nad hranicí 36 korun se benzin pohybuje také v okresech Beroun a Praha-západ. 

Na Mělnicku mají nejlevnější také naftu, kde litr stojí 34,25 koruny. Pod hranicí 35 korun se diesel prodává také na Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku, Nymbursku, Rakovnicku a v okrese Praha-východ. Nejdražším regionem pro nákup nafty je opět Benešovsko, kde litr průměrně stojí 36,69 koruny. Přes 36 korun se pohybuje litr nafty také na Berounsku. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách nadále mírně vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku průměrně prodává za 35,42 koruny a nafty za 34,90 koruny. Pohonné hmoty jsou dlouhodobě nejdražší v Praze. Benzin i nafta se naopak nejlevněji tankují v Jihočeském kraji.
 
zdroj: ČTK