Berounští prvňáčci dostanou dárky

Jedenáct prvních tříd se 3. září otevře prvňáčkům ve čtyřech základních školách v Berouně. Do lavic v nich usedne kolem 275 nových školáků. Na každou ze čtyř berounských škol míří členové vedení berounské radnice. 

„V pondělí 3. září přivítáme s kolegy ve všech čtyřech základních školách naše nové berounské prvňáčky,“ uvedla starostka města Šárka Endrlová, která zamíří do ZŠ Jungmannova.

Místostarosta František Ečer pozdraví prvňáčky v 2. ZŠ na sídlišti. Nejmladší z místostarostů Patrik Brodan zahájí školní rok ve 3. ZŠ na Wagnerovo náměstí. Místostarosta Ivan Kůs pak zamíří mezi prvňáčky 4. ZŠ Beroun – Závodí. Současně tam uvede i novou ředitelku Mgr. Hanu Kozohorskou. Ve funkci vystřídá dosavadního ředitele Mgr. Luďka Trejbala, který se rozhodl ze zdravotních důvodů z této funkce odstoupit. Na Závodí letos namísto jedné otevřou hned dvě první třídy. Každý prvňáček od představitelů města obdrží malý, ale praktický dárek. Chlapci dostanou cyklo láhev a dívky víceúčelovou kapsičku na krk s logy města.