Beroun bude příští rok hospodařit s mírně přebytkovým rozpočtem

Beroun bude v příštím roce hospodařit s mírně přebytkovým rozpočtem s příjmy 362,7 milionu a výdaji 362,2 milionu korun. Návrh rozpočtu dnes schválili městští zastupitelé, sdělila ČTK mluvčí radnice Pavla Švédová. Největší investicí bude revitalizace prostoru před vlakovým nádražím, kam se přesune také autobusové nádraží. Město se zahájením projektu počítalo už letos, ale muselo jej přesunout, protože se například zdrželo výběrové řízení. Na projekt získalo dotaci 52 milionů korun, vyjde na 61 milionů. 

Pro návrh městského rozpočtu po zhruba půlhodinové debatě hlasovalo 16 ze 17 přítomných zastupitelů. Jeden se hlasování zdržel. "Stejně jako v letošním roce chce město investovat do tolik potřebných oprav mateřských a základních škol," uvedla Švédová. Na letošek mělo město schválený rozpočet s příjmy 313 milionů a výdaji 297 milionů korun. 
    
Zastupitelé dnes také souhlasili s tím, že město vypíše výběrové řízení na bankovní úvěr téměř deset milionů korun, který bude sloužit k financování přesunu autobusového nádraží k vlakovému. 
    
Z dalších investic by v příštím roce měla v Berouně začít rekonstrukce historického domu z 19. století v Zámečnické ulici, kde má vzniknout muzeum keramiky a hrnčířství. Vybudování muzea by mohlo stát až 20 milionů korun. Počítá se také s opravami silnic v ulicích Kollárova, Preislerova, Hlavní, U Kapličky a U Rybníka. Celkem kvůli těmto projektům město žádá o evropské dotace ve výši 80 milionů korun. 
    
Ze středočeských měst už má schválený rozpočet Kutná Hora, Benešov, Nymburk nebo Mělník. Do konce roku by měla mít rozpočet také Mladá Boleslav. S rozpočtovým provizoriem do příštího roku naopak vstoupí Kladno, Rakovník nebo Příbram. 
 
zdroj: ČTK