Ani módní průmysl se neobejde bez moderních technologií

Společnosti SAP a Accenture spolupracují na rozšíření současných možností nástrojů SAP a vytvoření řešení nové generace pro oblast módního průmyslu. Řešení bude navrženo tak, aby urychlilo digitální transformaci a zrychlilo a zjednodušilo přístup k módě, doplňkům a luxusním maloobchodním značkám. Tato zpráva přichází poté, co obě společnosti v lednu oznámily společný vývoj SAP S/4HANA. Společnost Accenture k realizaci přispěje kromě spolupráce na klíčových částech řešení také dodáním funkcí, které umožní a usnadní vertikální integraci napříč maloobchodem, velkoobchodem a výrobními kanály.  

„Řešení nové generace pro oblast módy chce využít technologických monžností SAP S/4HANA, flexibility cloudových služeb a hlubokých znalostí odvětví, jimiž disponuje společnost Accenture. Má maloobchodníkům pomoci vybudovat omnikanálová řešení, která budou požadavky na zásoby a skladové hospodářství spravovat lépe a účinněji, a tak urychlí uvedení výrobků do prodeje, čímž umožní, aby se obchod více zaměřil na zákazníka. Výrobci a prodejci budou moci řídit maloobchod, velkoobchod a výrobní kanály souběžně a na jedné platformě – v jednom proudu od výroby až po obsloužení zákazníka. Budou také schopni provádět potřebné analýzy a určovat na základě svých specifických požadavků, kde a jak budou výrobky skladovány.

„Maloobchod vyžaduje rychlost – ať při jednání se zákazníky, přinášení nových výrobků na trh, expanzi do nových lokalit, integraci fúzovaných společností nebo řízení provozní výkonnosti. Práce na rozšiřování SAP S/4HANA pro módní průmysl je prvním z mnoha kroků, které jsme v naší spolupráci naplánovali,“ uvedla Jill Standish, výkonná ředitelka maloobchodu pro Accenture. „Společně propojíme nejlepší mozky, duševní vlastnictví a experty na všech úrovních, včetně vývoje, specialistů na uvádění výrobků na trh a zákaznické podpory. S naším přístupem do kódu platformy pro SAP S/4HANA a s naší rozsáhlou zkušeností v oblasti řízení obchodních dodávek máme unikátní příležitost pomoci prodejcům získat obchodní hodnotu z řešení SAP a splnit specifické požadavky svého odvětví jak nyní, tak i do budoucna.“

Kromě budování klíčových součástí řešení pracuje společnost Accenture se společností SAP na vytvoření specifických rozšíření produktu. S pomocí společnosti Accenture bude řešení nové generace pro módní průmysl od společnosti SAP nabízet skutečně vertikální řešení pokrývající procesy napříč celým obchodním dodavatelským řetězcem. SAP S/4HANA nabízí nové funkce jako je plánování materiálových požadavků ve více kanálech a alokace objednávky se schopností simulovat scénáře, jež umožní firmám v oblasti módy řídit své podnikání efektivněji a účinněji. A také získat více informací o požadavcích a přáních zákazníků.